(сн. Sportsimages.bg)

Победа и загуба в трилър за Шампион в Девическата лига

May 13, 2013 | Bgbasket

Съставът на Шампион 2006 приключи дебютното си участие в Девическата лига. Възпитаничките на Таня Гатева играха две срещи в понеделник, едната завършила с победа над Академик Пловдив, а другата след един трилър приключила в полза на Асеновец 2005 с две точки разлика. По този начин Шампион 2006 завършва с 5 успеха и 3 поражения и ще остане на второ място в първенството Асеновец 2005 пък има 6 победи и загуба и няма как да бъде изместен от първото място.

Шампион 2006 поддържаше преднина, макар и минимална, през огромната част от първото полувреме. След почивката отборът поведе с по вече от 10 точки, а последната десетка започна при 13 точки преднина в полза на отбора. Асеновец 2005 успя да запише няколко предни точкови серии и да доведе нещата по равенство при 74-74, след което мачът влезе в продължение.

При 77-77 и малко повече от 2 минути преди края Таня Гатева получи техническо нарушение и Виктория Стойчева вкара 3 от изпълнените 4 наказателни удара, след като бе фаулирана преди това. 30 секунди преди края на добавеното време резултатът отново беше равен – 84-84, а шест секунди преди края на Галина Костова бе отсъдено спорно нарушение. Виктория Стойчева отново застана на линията и след като не сгреши два пъти, оформи крайния резултат.

За победителките 18 точки и 6 борби записа Виолина Кочева, Радостина Димитрова се включи със 17 плюс 12 борби, а по 16 вкараха Мария Светославова (8 борби) и Виктория Стойчева (7 борби).

За Шампион 2006 Калина Аксентиева записа 29 точки и 11 борби, Вероника Петкова добави 21 и 7, а 15 вкара Виктория Вълчинова. Цели 20 борби грабна Габриела Костова, а тя записа и 14 точки.

СТАТИСТИКА НА ШАМПИОН 2006 ОТ СРЕЩАТА С АСЕНОВЕЦ 2005

След една среща почивка Шампион 2006 в значително подмладен състав излезе за двубоя си с Академик Пловдив и ги разгроми с 98-38.

Интрига в мача нямаше по никакъв начин, като от самото начало Шампион показа, че е далеч по-добрият отбор. Тимът спечели всяка една от четирите части и трупаше аванс постоянно. В края на мача той стигна до 60 точки и така приключи по подобаващ начин сезона.

Шампион имаше предимство по всеки един показател - 61% срещу 35% за стрелба за 2 точки, и 8 вкарани тройки срещу нито една за Академик. Отделно разликата в борбите бе 50 срещу 25, а грешките за победителките бяха с 9 по-малко.

Всички 12 състезателки на Шампион 2006 влязоха в игра, като всяка една от тях записа поне 11 минути, а нито една повече от 20. Радостина Георгиева завърши с 19 точки и 7 борби, а 16 и 9 имаше Евгения Нацкина.

За пловдивчанки 14 точки отбеляза Маргарита Чипова, а с 10 се отчете Десислава Хилендарова.