Шампион 2006

Престижно четвърто място за Шампион 2006 в А група

April 14, 2022 | Superbasket.bg

Шампион 2006 завърши на престижното четвърто място в женската А група. Момичетата на старши треньора Лъчезар Коцев отстъпиха в решителния мач за бронзовите медали на Славия с резултат 61-67. Така след много оспорвана серия от три срещи тя завърши в полза на Славия с резултат 2-1.

Трудностите в офанзивен план преследваха и двата отбора в началото. Постепенно символичните домакини намериха своя ритъм и инициативата бе в техните ръце до някаква степен с епизодични изяви на Дарина Кочева и Мария Светославова, които им осигуриха разлика от 6 точки след 10 минути игра.

Символичните гости се активизираха в следващата десетка и се възползваха от възможността да излязат напред с помощта на Ванина Василева, Микаела Дамянова и Елена Димова. Точни стрелби на Йоланда Косса и Вероника Джикова, както и нови силни изяви от страна на Светославова, върнаха предимството на „белите“ и фиксираха 34-31 в тяхна полза на полувремето.

Виолета Григорова и Косса направиха така, че славистките да не изпуснат водачеството при подновяването на играта. Шампион направи опит за нов обрат чрез Антония Филипова и Димова, но тройка на Джикова в края на предпоследния период изведоха неговия съперник със 7 точки напред.

Славия продължи да има минимално предимство в началните минути на финалната част. За пореден път Василева, Димова и Филипова вдъхнаха живот в редиците на символичните гости и стопиха пасива им до 4 точки при по-малко от 4 минути до края. Нов кош на последната доближи Шампион до минус 2 при оставащи 2 минути до финалната сирена, но Джикова се разписа и даде известна доза спокойствие на символичните домакини. След това Григорова показа точен мерник от наказателната линия и сложи край на интригата.

Йоланда Коса стана най-резултатна за победителките с 15 точки. Виолета Григорова се отчете с 14 и 11 борби, Дарина Кочева отбеляза 10.

Елена Димова бе над всички за Шампион с 22 точки и 7 борби. Антония Филипова наниза 14, Ванина Василева завърши с 12 и 8 асистенции, Микаела Дамянова регистрира 11 и 7 борби.