Bgbasket.com

Сияна Нинова прати Шампион 2006 на финал

June 11, 2016 | Bgbasket.com

Шампион 2006 се класира на финал на държавното първенство за кадетки (16). Във втория полуфинал тимът надигра Левски с 46-39, въпреки че направи 36 грешки. Съперникът имаше 25 и водеше през повечето време от двубоя, но в последната четвърт вкара едва 4 точки и това се оказа фатално. Утре от 16.45 Шампион 2006 ще спори във финала срещу Асеновец 2005, а преди това Левски и Миньор ще играят за бронза. И двата двубоя ще бъдат излъчени пряко в BGbasket.com и Sportmedia.tv.

Първата част завърши със серия от 8-0 за Левски, с която тимът дръпна с 6 точки напред. "Сините" продължиха да водят и през втората четвърт, като в началото й преднината стигна и 10 точки. Шампион понамали и свали до 3, но на почивката разликата се вдигна до 7. Малко преди средата на третата част Левски поведе с цели 12 точки, но в следващите повече от шест минути до края й нямаше нито една. Сияна Нинова пък отбеляза 6 поред за Шампион, които завършиха серия от 9-0 и свалиха до само 3. "Сините" бяха напред до 3.30 преди края на мача. Тогава Нинова вкара два наказателни и изведе Шампион с точка аванс, а тимът отбеляза и 7 от следващите 8 в мача, за да стигне до успеха. Левски пък нямаше кош от игра в цялата последна четвърт.

Сияна Нинова бе над всички за победата със своите 22 точки и 9 борби. Виктория Иванова пък се отчете със 7 точки, 9 борби, 5 отнети топки, но и 6 грешки.

За "сините" Анна Стоянова имаше 10 точки, а 7 вкара Венцислава Георгиева.

(сн. Десислав Мераков)

Кадетките на Шампион 2006 без загуба в предварителната група

June 10, 2016 | Bgbasket.com
Лидерът Шампион 2006 победи последния в групата Черно море Одесос убедително с 66:44. Това бе трети пореден успех за столичанки, които заеха еднолично първо място в групата и утре ще срещнат на полуфинал втория в група ...
Девойките на Шампион 2006 с убедителен старт на финалите
Гатева извика четири кадетки на Шампион за лагер на националния
Шампион 2006 продължава без загуба в първенството за девойки
Таня Гатева: Представихме се изключително слабо
Ясен е националния отбор за кадетки за турнира в Румъния
Програма за девойките (19) в регион Витоша
Таня Гатева: Вярвам, че Шампион 2006 може да направи мъжки и женски отбор от български състезатели