Шампион 2006 (16)

Силен старт за кадетите на финалите в Самоков

June 07, 2017 | Viasport.bg

Шампион 2006 и БУБА баскетбол започнаха с победи участието си на финалния турнир за кадети U16. В група A те победиха съответно Черно море Тича и Рилски спортист. Двубоите се провеждат в Самоков, а следващите двубои са утре.

В първия мач от групата Шампион 2006 се наложи над Черно море Тича с 62:52.

Шампион започна по-добре мача и бързо натрупа разлика. След десет минути игра тимът водеше с 13-7, като основна заслуга за натрупания аванс имаше Васил Мераков. През втората част столичани продължиха да увеличават преднината си и на почивката тя достигна 16 точки.

След подновяването на играта Черно море свали разликата на 10 точки, но в края на третата част Шампион отново имаше комфортна преднина от 14. „Моряците“ заиграха много силно през последния период и близо три минути преди края стопиха пасива си само на 6 точки. Съперникът им обаче не допусна обрат и успя да удържи аванса си.

Васил Мераков бе най-резултатен за победителите със 17 точки, като той има и 9 борби. Алън Куршумов се отчете с 14 точки и 8 борби. Константин Паисиев и Мартин Тодоров добавиха по 11 точки.

За Черно море Тича много силен мач направи Александър Стойков, който отбеляза 26 точки. С 14 е Михаил Молдов.