Шампион 2006 поведе в група А при кадетите

June 08, 2017 | Viasport.bg

Шампион 2006 излезе начело в група А на финалния турнир по баскетбол за кадети, който се провежда в Самоков. Столичният тим спечели и втория си мач днес, като се наложи над Рилскиспортист.

В другата среща от групата Черно море Тича победи БУБАбаскетбол в драматичен и оспорван мач.

Последните двубои от групата са утре, като Шампион 2006 играе с БУБА баскетбол, а Рилски спортист се изправя срещу Черно море Тича.

В първия мач днес Черно море Тича победи БУБА баскетбол с 61:59.

БУБА започна мача със серия от 8 безответни точки, а след това бързо натрупа и двуцифрена преднина, като след първата част водеше с 26:11. През втория период обаче „моряците“ заиграха по-добре и започнаха да топят пасива си. Малко преди почивката те стигнаха и до пълен обрат, а след първото полувреме водеха с 4 точки.

След подновяването на играта Черно море продължи да увеличава преднината си, а преди решителните десет минути тя вече беше 8 точки. Баскетболистите на БУБА опитаха да направи обрат в последната четвърт, но малко не им достигна.

Александър Стойков отново бе на ниво за „моряците“, като отбеляза 25 точки и овладя 12 борби. МихаилМолдов добави 17.

За БУБА единствен с двуцифрен точков актив бе Васил Йорданов, който вкара 28 точки.

Шампион 2006 записа втора победа на турнира, побеждавайки домакина Рилски спортист 69:51. Това бе и второ поражение за тима от Самоков.

Началото на срещата бе много равностойно, като играта вървеше кош за кош. В края на първата част Рилски спортист взе леко предимство и поведе с 5 точки. До средата на втория период обаче двубоят бе с много ниска резултатност, като и двата тима направиха куп пропуски. Постепенно обаче Шампион пое контрола в мача и натрупа аванс, като на почивката той беше 8 точки.

Преднината на столичния тим достигна 18 точки в средата на третата част, но след серия от 11:3 домакините намалиха изоставането си на 10. В последната част обаче Шампион не остави шанс на своя съперник и спечели.

Най-резултатен за победителите бе Константин Паисиев с 20 точки, 17 има Васил Мераков, а с е НиколайПетков.

Димитър Гоцевски вкара най-много за Рилски спортист – 16. Георги Адирков се отчете с 10 точки и 7 асистенции.