БУБА и Шампион се класираха в четворката след здраво дерби

June 09, 2017 | Viasport.bg

Носителят на Купата на БФБ за кадети (16) Черно море Тича не успя да намери място на полуфинал на Държавното първенство в тази възраст.

БУБА Баскетбол спечели група В, след победа със 64-54 над Шампион 2006, а двата столични отбора отиват в Топ 4.

Черно море спечели последния си мач от групата с 91-50 срещу Рилски спортист, но загубата с разлика в първия двубой от Шампион изхвърли варненци от сметките за медалите.

БУБА и Шампион изиграха интересен мач, в който БУБА водеше през цялото време. При по-сериозна разлика в този мач, се запазваха шансовете на Черно море да измести Шампион, но баскетболистите на Лъчезар Коцев се бориха много, за да запазят мястото си. През първото полувреме БУБА настъпи по-здраво и в един момент водеше със 16 точки. След почивката обаче Шампион показа хубав баскетбол и стопи изоставането си само до 2 точки. Важни отигравания на Александър Витанов и Драгомир Павлов в този момент пак покачиха преднината на БУБА и тя се задържа до края.

Витанов завърши с 9 точки и 16 борби, плюс два чадъра, а Васил Йорданов и Петър Конакчийски реализираха съответно 13 и 12 точки. За Шампион Васил Мераков отбеляза 13, Алан Куршумов - 11, а Константин Паисиев - 10.

Въпреки че вече бе преживял разочарованието, че отпада от битката за трофея, отборът на Черно море изигра силен мач срещу Рилски спортист за победата с 91-50. Във всяка една от частите на двубоя варненци реализираха по 21 и повече точки, като водеха убедително през цялото време.

Александър Стойков вкара 22 точки за Черно море, Михаил Молдов добави 19, а Александър Хатов - 16. За Рилецо, Даниел Стефанов завърши със 17, а Георги Адирков отбеляза 12.

На полуфинал се срещат БУБА-Левски и Шампион-ЦСКА.