Шампион 2006 (16)

Кадетите на Шампион 2006 завършиха четвърти на финалите в Самоков

June 11, 2017 | Viasport.bg

Левски взе бронзовите медали от Държавното първенство за кадети (16), след победа с 51-48 над Шампион 2006 в един от най-оспорваните мачове на шампионата.

Левски започна слабо пореден мач, като Шампион стартира със серия от 8-0. След като се събудиха "сините" бързо изравниха резултата, а след тяхна поредица от девет безответни точки взеха и добър аванс. И така до поредната серия - пак в полза на Шампион - от 9-0 и нова смяна на водачеството.

След повече от три минути без кош за Левски в началото на второто полувреме, Шампион поведе с 6 точки. В средата на третата част равенството отново бе пълно - 29-29. Така нещата продължиха кош за кош, а краят на четвъртината също дойде при равен резултат.

Последната част също бе невероятно оспорвана, с равен резултат две минути и половина преди сирената. Там по-здрави се оказаха нервите на Левски, Валентин
Анакиев вкара два наказателни удара, а Слав Георгиев успя да довърши започнатото от "сините" с решаващ кош в последните секунди.

Анакиев бе най-резултатен за Левски с 11 точки, а Стивън Витанов добави 10. 11 точки и 12 борби за Шампион записа Васил Мераков.

И този двубой не мина без много претенции към съдийската тройка, съставена от обучаващи се рефери от кампа, съпътстващ първенството.