Bgbasket.com

Шампион 2006 отстъпи на първенеца в София

December 21, 2018 | Bgbasket.com

Шампион 2006 отстъпи на актуалния първенец Монтана 2003 в пореден мач от женското първенство на страната. Срещата в София приключи при резултат 72-44 за гостенките.

Шампионките нямаха проблеми да се справят с младия тим на съперниците, който особено през първото полувреме имаше сериозни проблеми с организацията на атаки и реализирането на кошове.

Още в началото на втората четвърт разликата мина 20 точки и след включването на по-младите състезателки на Монтана се държеше около и над 30 без много колебания. Чак в края авансът на Монтана бе свален малко, но без да има варианти за обрат.

Дебора Филипова завърши с 14 точки, 8 борби и 5 асистенции, Христина Иванова и Виктория Стойчева добавиха по 13, а Радостина Димитрова - 12.

За Шампион Цветелина Димитрова вкара 12, Елена Димова записа дабъл-дабъл с 14 точки и 11 борби, а Деница Петрова отбеляза 10 точки.