Шампион 2006

Шампион 2006 взе победата във Варна срещу Черно море Одесос

January 16, 2021 | Superbasket.bg

Шампион 2006 прекрати лошата си серия от две поредни загуби в женската А група. Баскетболистките на Лъчезар Коцев отказаха Шампион 2006 в мач от десетия кръг, изигран в зала „Христо Борисов“. Столичанки овладяха инициативата във втората част и така оставиха своите съпернички без победа в българското първенство. Тимът от столицата заема четвъртото място с три победи и пет загуби, а състезателките на Венцислав Гечев са осми и все още не познават вкуса на успеха. Утре (неделя) Шампион ще бъде гост на Академик Пловдив.

Двата тима трудно намираха път към коша на своя съперник през цялата първа четвърт. Все пак гостите успяха да дръпнат с 2 точки след 10 минути игра.

Във втория период столичанки се активизираха и започнаха да трупат двуцифрена преднина чрез Виктория Иванова, София Александрова и Микаела Дамянова, които бяха под пара. До края на полувремето домакините не успяха да се противодействат и техните съпернички поведоха с 39-16 на полувремето.

При подновяването на играта Шампион имаше абсолютен контрол върху събитията на паркета и запази солидната си разлика, с което стигна до победата без особени проблеми.

Силвия Александрова и Микаела Дамянова поведоха столичанки с по 15 точки, като втората остави на сметката си 12 борби и 7 аистенции. Виктория Иванова реализира 12 точки.

Зехра Салим отново нямаше спиране за варненки със своите 20 точки и 9 борби.