(сн. Bgbasket.com)

Шампион 2006 нанесе шеста загуба на Септември 97

February 23, 2018 | Bgbasket.com

Шампион 2006 победи Септември 97 като гост с 66-60 в мач от шестия кръг на втората шестица в женската А група. Тимът натрупа преднина през първите три част и въпреки че в края загуби много от аванса си, взе третата си победа. Той има и две загуби и дели третото място с Асеновец 2005, а Септември претърпя шесто поредно поражение и е на последното място. В следващия кръг Шампион посреща Левски, а Септември гостува на Асеновец 2005.

Домакините започнаха мача много силно и бързо се откъснаха напред, за да спечелят първата част с 25-11. Равностойна игра до почивката запази преднината на тима, а след подновяването на играта той се откъсна още напред, за да направи разликата 19 точки. Септември обаче отвърна с отлична серия в края и стопи разликата до едва 4 точки при по-малко от три минути до края. Все пак Шампион удържа водачеството и изведе мача до победа.

За победителките Деница Петрова записа 21 точки и добави 6 борби и 5 асистенции, 15 плюс 11 борби добави Елена Димова, а по 13 точки регистрираха Калина Иванова (6 борби, 6 асистенции, 5 отнети топки) и Цветелина Димитрова (6 борби).

За Септември Виолета Григорова завърши с 16 точки и 6 борби, а по 11 вкараха Михаела Петрова, Валентина Веселинова и Анна-Славина Славчева.